Dongen schoonste dorp

De schônste stad van ut laand is Tilburg, zeggen de Tilburgers zelf. Ik kom dagelijks in deze stad maar ik geloof er niets van. Tilburg is een stinkende fabrieksstad en zal dat nog wel even blijven, alle torenflats ten spijt. Maar met schônste wordt ook niet de letterlijke betekenis maar de betekenis als mooiste bedoeld. Dongen is dan niet het mooiste dorp van Nederland, maar wil nu mee gaan doen met de competitie schoonste dorp van Nederland.

Alsof we niets beters te doen hebben. Persoonlijk vind ik deze competitie nergens op slaan. De criteria die je moet aanleggen om dit te bepalen leiden tot een zeer subjectieve vergelijking. Bovendien ben ik best tevreden over de netheid van ons dorp. In het algemeen is het er geen puinhoop en doet onze gemeentereiniging goed werk. Daar komt nog bij dat ik eigenlijk vind dat de bewoners zoveel mogelijk zelf ervoor moeten zorgen dat Dongen schoon en netjes blijft. En dat is niet alleen hondendrollenvrije stoepen en verdwenen zwerfafval, maar ook het bijhouden van de voortuintjes. Toch vraag ik me af waarom doet Dongen mee. We leveren ook al competitie met onze website. Is dat allemaal wel nodig? Kunnen we gewoon niet normaal doen en gewoon ons best. Goed is goed genoeg. Het risico bestaat dat door deze obsessieve dadendrang er onnodig veel geld wordt uitgegeven, Nergens voor nodig. En nu las ik nog in de krant dat ons buurdorp Gilze-Rijen ook in de race zit. Krijgen we een gratis vuilniswagen of zo als we winnen? We hebben hier in Dongen wel meer om ons druk over te maken. Deze week gaan we weer een slag in voor het behoud van de St. Josephkerk. Het idee is om de voorkant eraf te slopen en de kerk een ander functioneler aangezicht te geven. De verstopte nog enigszins interessante achterkant mag mogelijk blijven staan. Dan moeten wij arme burgers wel diep voor in de buidel. Bijna net zoveel als de bezuinigingen op de begroting van dit jaar. In mijn ogen is het verstandiger dit geld te besparen, hoe jammer het ook is voor de kerk. Het gebouw is niet echt uniek en als we hiermee ons aangezicht moeten redden zullen we wel nooit het schônste dorp van Nederland worden.

KLIK OP ONDERSTAANDE KNOP OM DE MIJMERING TE BELUISTEREN

Beoordeel dit bericht